Hospicja

Hospicja to miejsce kojarzone głównie ze śmiercią i niestety rzeczywiście tak jest, lecz nie możemy ciągle patrzeć na te instytucje z tej perspektywy. Patrząc z drugiej strony dostrzeżemy ludzi, którzy pomagają cierpiącym minimalizując ich ból i problemy. Wszyscy mamy marzenia i cele w życiu, dlatego też pomóżmy zrealizować je tym, którzy mogą niedługo odejść z naszego świata. Wystarczy mały gest i od razu można zaobserwować pozytywne zmiany. Mało kto wie, jak wiele daje ludziom uśmiech, mały gest oraz pomocna dłoń.

Każdy może zostać wolontariuszem i przyczynić się do polepszenia życia chorych ludzi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce odpowiednią frazę i odnaleźć hospicjum w twojej okolicy. Zgłoś się i pomagaj to dużo nie kosztuje.

Przekazując 1% podatku na te instytucje dajecie tym ludziom ogromną przysługę. Często organizowane są wycieczki oraz innego rodzaju sposoby rozrywki dla najmłodszych pacjentów, to pozwala im zapomnieć o trudach życia codziennego i daje im mnóstwo uśmiechu i energii. Dzięki przeróżnym akcjom hospicja nie muszą być kojarzone jako miejsce śmierci tylko jako miejsce, które pozwala godnie i spokojnie przejść na drugi świat.

Akcje

Kampanie wspierające hospicja zwykle opierają się na pokazywaniu cierpienia ludzi, ale nie tylko o to tu chodzi. Akcje powinny pokazywać to, co chorujący zyskują dzięki zgromadzonym finansom z akcji. Ciekawe są również akcje takie jak „Ulica Dla Hospicjum”, jest to coroczna impreza charytatywna odbywająca się w Bydgoszczy, jest to idealne połączenie kultury hip-hopowej z chęcią pomagania co można zaobserwować na poniższym materiale wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=At6e9hMknvQ

Jasno widać jak można idealnie połączyć dobrą imprezę ze szczytnym celem. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla dzieci. Wyjazd organizowany przez Fundację „Pomóź Im”. Udało się zebrać ponad 5 tys złotych. Dodatkowo przewidziane są aukcje rzeczy ofiarowanych przez artystów, którzy wystąpili na koncercie.

Inny koncert odbył się we Wrocławiu, co prawda nie w rytmach hip-hopu ale cel był ten sam – zbiórka pieniędzy by poprawić komfort i jakość życia nieuleczalnie chorych dzieci. Podczas imprezy odbyła się licytacja. Na scenie wystąpili między innymi tacy artyści jak: Jarecki, Neo-Nówka, Jose Torres oraz wielu więcej.

Dzięki tego typu akcjom coraz więcej młodych ludzi przyłącza się i dostrzega problemy innych, dlatego też liczymy na wielkie wsparcie i uczestnictwo w wydarzeniach, jakie nie dość, że dostarczają nam rozrywki i świetnej zabawy, to również pozwalają potrzebującym wyrwać się od świata codziennego i przeżyć niezapomniane chwile. Dla każdego z nas to tylko kilka złotych, dla innych to realizacja ich marzeń.

Ostatnią akcją jaką chcemy zaprezentować jest kampania 1% dla hospicjum. Przekazanie 1% podatku dochodowego nie wymaga od nas niczego prócz wypełnienia formularza PIT, który i tak co roku musimy zrobić, jest to kwestia kilku kratek więcej. To nas nic nie kosztuje. Organizatorzy akcji przedstawili potrzebne finanse w oryginalnej reklamie.

http://www.youtube.com/watch?v=e3kNOfqZLDU

Pozytywne myślenie, a zdrowie.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego wydawanie pieniędzy na realizację marzeń chorujących jest takie ważne. Jest tak, ponieważ podczas realizacji swoich celów nasz organizm wytwarza endorfiny, które poprawiają nastrój i chęć do życia. Jest to najlepsze lekarstwo, które może otrzymać taka osoba, lekarstwo które pozwala zapomnieć o problemach i cieszyć się chwilą, cieszyć się pełnią życia. Również dzięki takim rzeczom człowiek jest spokojniejszy i czuje się spełniony. Z tego samego powodu ważny jest uśmiech, którym możemy obdarować pacjentów. Wolontariusze wspierający chorych muszą robić to z zamiłowania i z chęci pomocy, wówczas taka praca daje im radość, którą podświadomie przelewają na podopiecznych. Bardzo ważne jest podejście i dbanie o zdrowie psychiczne pacjenta. Przekonanie pacjenta do pozytywnego myślenia w takich chwilach nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak jest to czynnik znacznie przedłużający jego życie, a przy tym minimalizujący cierpienie. Warto wówczas dużo rozmawiać z pacjentem, a także rozweselać go w każdy możliwy sposób. Sprawa jest łatwiejsza w przypadku osób, które są lekkoduchami i optymistami. Sami z siebie widzą wszystko na kolorowo, a to dodaje im chęci do życia i siły walki. Wystarczy troszkę zagłębić się w tematykę pozytywnego myślenia i siły podświadomości, by znaleźć przypadki, w których ludzie wychodzili nawet z najgorszych chorób, takie przypadki uznawane są za cud. Osoby silnie wierzące także potrafią uwierzyć w to, że wszystko będzie się dobrze układać. Dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście do chorego i dotarcie do niego w taki sposób, by pobudzić w nim chęci do życia oraz bardzo pozytywne i optymistyczne myślenie. Jest to darmowy lek o bardzo silnym działaniu, lecz bardzo trudny do zastosowania. Często nawet przy pomocy bliskich jest to niemożliwe.

Wolontariusze

Lubisz i chcesz pomagać? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak” to nie masz na co czekać, już dziś znajdź najbliższe hospicjum i wybierz się tam, a następnie zgłoś swoją kandydaturę. Jeśli już zostaniesz wolontariuszem to twoim największym zadaniem będzie towarzyszenie choremu, czyli pomoc w pielęgnacji, poruszaniu się, jedzeniu, czytaniu, a przede wszystkim rozmowę, uśmiech, dawkę humoru, a również wspólne milczenie czy potrzymanie za rękę. Musisz jednak mieć świadomość, że nie każdy jest w stanie pomagać, nie każdy czuje się na siłach i nie jest w stanie pomagać w taki sposób. Może robić to bez bezpośredniego kontaktu z pacjentami. Tacy wolontariusze to zwykle najmłodsi robiący upominki dla chorych, młodzież szkolna organizująca zbiórki pieniędzy, a także organizatorzy dużych imprez czy administratorzy stron internetowych hospicjów, a także fachowcy którzy wykonują różne prace charytatywnie. Wolontariuszem może zostać każdy, każdy może w jakiś sposób pomóc potrzebującym, pomagać możesz również wysyłając smsy przeznaczające kilka zł na hospicja czy chociażby ofiarując 1% podatku.

Pomagając innym możesz zdobyć cenne doświadczenie, pomóc komuś naprawdę potrzebującemu tym samym robiąc dobry uczynek czy chociażby spotkać ciekawe osoby i przeżyć coś czego nigdzie indziej nie można doświadczyć.

Czego wymaga się od kandydata:

  • Wola niesienia pomocy
  • trochę wolnego czasu
  • chęć realizacji cudzych marzeń
  • pozytywne myślenie i bijący optymizm
  • dużo uśmiechu

Jeśli potrafisz spełnić powyższe warunki i jesteś zdecydowany to nie czekaj tylko włącz wyszukiwarkę i odszukaj pobliskiego hospicjum, zgłoś się, nieś dobro i pomagaj innym. Wspierajmy Hospicja, to niewiele kosztuje, a innym daje bardzo wiele. Jedyne czego Ci ludzie od Ciebie oczekują to uśmiech i wielkie serce.