Łóżko kontynentalne – najwygodniejsze łóżko na świecie

Poszukujesz łóżka, które będzie wyjątkowo wygodne? W takim przypadku warto wybrać łóżko kontynentalne! Czym dokładnie są łóżka tego rodzaju i gdzie można je zakupić? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

 

Łóżka kontynentalne znane są przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, ale możemy spotkać się z nimi również w Europie, na przykład w wyższej klasy hotelach, dlatego często określane są też mianem łóżek hotelowych.

W porównaniu do rozpowszechnionych u nas modeli łóżka kontynentalne mają inną konstrukcję, co przekłada się na ich większy komfort. Właśnie dlatego rekomendowane są dla osób, którym zależy na wyjątkowej wygodzie snu.

Budowa łóżka kontynentalnego

Łóżka kontynentalne to łóżka o tapicerowanej ramie, które mają budowę warstwową – to właśnie ona odpowiada za przyjemny sen. W konstrukcji łóżek kontynentalnych wyróżnia się dwa podstawowe elementy, a mianowicie:

  • dolna skrzynia drewniana – skrzynia z nóżkami, która wypełniona jest sprężynami bonellowymi i obłożona pianką poliuretanową, jej zadaniem jest zapewnienie podtrzymania dla materaca
  • materac kieszeniowy – materac sprężynowy ze sprężynami kieszeniowymi, który umieszczany jest na dolnej skrzyni drewnianej

Najczęściej zarówno dolna skrzynia, jak i boki materaca kieszeniowego są poddawane tapicerowaniu, dlatego tworzą jednolitą całość.

Oprócz tych dwóch elementów łóżko kontynentalne może mieć także inne komponenty wpływające na jego komfort oraz wygląd:

  • topper – materac wierzchni wykonany z pianki, który zapewnia dodatkowy komfort snu
  • wezgłowie – tapicerowany szczyt górny materaca, który stanowi podparcie dla pleców, ramion i głowy
  • tapicerowany szczyt dolny – niższy od wezgłowia
  • stelaż z silnikiem elektrycznym do sterowania materacem – zapewnia dodatkową wygodę, pozwalając na dopasowanie materaca do oczekiwań użytkownika

Warto również wskazać, że charakterystyczną cechą łóżek kontynentalnych jest ich wysokość. Powierzchnia do spania najczęściej znajduje się nawet około 60-70 centymetrów nad podłogą w zależności od konstrukcji łóżka. Taka wysokość uważana jest za zaletę, ponieważ pozwala na łatwe położenie się na łóżku i zejście z niego, także u seniorów.

Łóżka kontynentalne jednoosobowe i dwuosobowe

W sprzedaży znaleźć można zarówno łóżka kontynentalne projektowane z myślą o jednej osobie, jak również o dwóch osobach.

Łóżka jednoosobowe składają się z jednego materaca, natomiast te dwuosobowe mogą posiadać dwa różne materace. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie optymalnego komfortu dla osób o różnych preferencjach dotyczących twardości materaca.

Gdzie można kupić łóżko kontynentalne w Polsce?

W Polsce łóżka kontynentalne nie są rozpowszechnione i spotykane są dość rzadko. Nie oznacza to, że nie możemy ich zakupić. Przede wszystkim modele te dostępne są w specjalistycznych sklepach meblowych, w tym między innymi w sklepie Carpet Zone w Kielcach.

Łóżko kontynentalne może być również wykonane na indywidualne zamówienie. Firmy zajmujące się produkcją mebli tego rodzaju mogą dopasować je do oczekiwań użytkownika czy użytkowników pod względem wymiaru, komfortu oraz estetyki – istnieje możliwość dobrania materiału obiciowego, rodzajów materaców, kształtu szczytów.

Za łóżko kontynentalne zapłacimy więcej niż za standardowe łóżko – ceny rozpoczynają się od około 1 500 złotych za podstawowe modele z jednym materacem, a kończą nawet na przeszło 5 000 złotych w przypadku luksusowych modeli wyposażonych w wysokiej klasy materace i dodatkowe elementy.

Podsumowując, łóżko kontynentalne to kapitalny wybór dla każdej osoby, której zależy na wysokim komforcie snu. Dzięki niemu każda noc może być przyjemna, a poranne wstawanie nie będzie takie ciężkie!