W czym może pomóc Ci projektant wnętrz?

Usługi projektantów wnętrz są obecnie wybierane coraz częściej. Na jakie wsparcie mogą liczyć klienci biur projektowych?

Bardzo często usługi takie jak projektowanie wnętrz kojarzymy z drogą ofertą, na którą decydują się przede wszystkim osoby, które kupują apartamenty lub planują założyć luksusowy sklep. Jednak tak naprawdę projektant wnętrz może pomóc każdemu z nas w realizacji swoich marzeń o zamieszkaniu w przyjaznej, funkcjonalnej przestrzeni.

W czym dokładnie specjalizuje się projektant wnętrza? Jaki usługi oferuje swoim klientom? Kiedy warto zdecydować się na jego wsparcie?

Czym zajmuje się projektant wnętrz?

Specjalnością projektantów wnętrz są aranżacje wnętrz, zarówno wnętrz mieszkalnych, jak również innych typów, na przykład biur, sklepów, punktów usługowych, hoteli czy restauracji.

Projektanci oferują swoim klientom kompleksową pomoc w realizacji wnętrza – projektowanie wnętrz odbywa się wtedy na podstawie życzeń klienta, ale projektant może także samodzielnie zaproponować swój pomysł na aranżację, która będzie według niego najlepiej pasowała do danej przestrzeni.

Dzięki swojej szerokiej wiedzy i doświadczeniu, rozeznaniu w branży aranżacji wnętrz, a także zrozumieniu potrzeb klienta projektant może przygotować dla niego optymalny projekt mieszkania, domu jednorodzinnego lub innej przestrzeni na zamówienie.

Usługi oferowane przez projektantów wnętrz:

  • stworzenie projektu koncepcyjnego – zawiera propozycje rozmieszczenia wyposażenia wnętrza
  • projekt kompleksowy – obejmuje pełną listę materiałów oraz projekty rozmieszczenia wyposażenia wraz z wyceną prac – kosztorysami
  • nadzór autorski – nadzór prowadzony przez projektanta wnętrz nad realizacją prac wykończeniowych w nieruchomości, aby postępowały one zgodnie z założeniami projektowymi

Zatem projektant wnętrza może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w realizacji wnętrza – od opracowania atrakcyjnej koncepcji aż do nadzoru autorskiego nad prowadzonymi pracami.

Kiedy warto wybrać wsparcie projektanta wnętrz?

Usługi projektanta wnętrz warto wybrać przede wszystkim wtedy, gdy nie wiemy, jak zaaranżować przestrzeń, a także wtedy, gdy po prostu nie mamy na to czasu. Projektant pomoże nam także wtedy, gdy mamy problematyczne mieszkanie lub dom, na przykład o małym metrażu, nieustawne, zbyt ciemne. Jego pomysły pomogą w stworzeniu atrakcyjnego, funkcjonalnego wnętrza.