O czym pamiętać przy zamawianiu bramy garażowej?

Firmy oferujące bramy garażowe mają dla swoich klientów szeroką gamę różnych modeli do wyboru. O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy chcemy złożyć swoje zamówienie na bramę do garażu?

 

Nowoczesne bramy garażowe są nie tylko estetyczne, ale również wygodne w obsłudze, bezpieczne i ciepłe. Dzięki wyposażeniu w systemy automatyki mogą być otwierane jednym przyciskiem na pilocie. Aby nowa brama mogła służyć nam przez długi czas bez problemów, powinniśmy poświęcić odrobinę czasu na przemyślenie kilku kwestii.

Rodzaj bramy garażowej

Generalnie mamy do dyspozycji cztery główne konstrukcje, a mianowicie bramy segmentowe, roletowe, uchylne oraz rozwierne.

Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszą się bramy segmentowe, które składają się z połączonych ze sobą segmentów. Przy otwieraniu brama nie wychyla się do przodu, jest ciepła i bezpieczna. Do garaży przy domach wybierane są też bramy uchylne – składają się wtedy z jednego elementu, który przymocowany jest do prowadnic. W tym przypadku brama wychyla się do przodu przy otwarciu. Możemy też wybrać standardowe bramy rozwierane z dwoma skrzydłami, które są najtańsze.

Estetyka i praktyka

Bramy garażowe najczęściej wykańczane są z wykorzystaniem specjalnych folii lub farb. Pamiętajmy o tym, aby dobrać wykończenie bramy do innych elementów naszego domu, na przykład do kolorystyki stolarki, dachówki czy innych elementów.

Pamiętajmy też o tym, że brama powinna być łatwa do utrzymania w czystości – materiał z małymi rowkami imitującymi drewno będzie trudniejszy w czyszczeniu od gładkiego.

Właściwe pomiary to podstawa!

Najlepiej, aby pomiary zostały wykonane przez pracowników firmy, w której zamawiamy bramę. Samodzielne pomiary mogą okazać się niedokładne i w konsekwencji brama może być za mała albo nie będzie pasować do otworu.

Właściwe pomiary są też bardzo ważne wtedy, gdy potrzebujemy bramy do budynku o nietypowych wymiarach.

Automatyka pomoże w łatwej obsłudze bramy

Gdy chcemy zakupić nową bramę garażową, najlepiej od razu dokupić do niej system automatyki. To wcale nie tak duży wydatek, jak może się wydawać. Dzięki niemu obsługa bramy będzie jeszcze wygodniejsza!

System automatyki może być również zintegrowany z otwieraniem bramy wjazdowej na posesję. Wtedy kierowca samochodu może otwierać obie bramy tym samym pilotem. To duże udogodnienie w miesiącach zimowych, które dodatkowo pozwala oszczędzać czas i niesie ze sobą większe bezpieczeństwo.